קניית דירה

על קניית דירה וזיכרון דברים

כאשר אתם קוראים מאמרים ועצות על קניית דירה, כמעט לכל אחד יש מה להגיד על המונח אשר נקרא זיכרון דברים. חלק ממליצים לחתום עליו במהירות האפשרית, וחלק ממליצים להתרחק ממנו כמו מאש. האמת היא כרגיל נמצאת איפה שהוא תמיד באמצע. אבל על מנת להבין האם כדאי לכם או לא כדאי לכם לחתום על זיכרון דברים, צריך בכלל להבין במה מדובר בעצם, ואז לקבל החלטה מושכלת כיצד לפעול במקרה הספציפי בו אתם מעורבים .

זיכרון דברים הוא חוזה לכל דבר

זיכרון דברים חשוב להבין, הוא לא מסמך לא – רשמי אשר מהווה מעין הסכמה כללית על קניית דירה. מדובר על חוזה לכל דבר ועניין, אשר מהווה בעצם כמעין צעד מקדים לקראת הקנייה עצמה. בחתימה על חוזה זיכרון דברים, מסכים הצד המוכר לספק באופן בלעדי את הדירה לצד הקונה במחיר אשר הוסכם, וגם הצד הקונה מסכים כמובן לקבל את הדירה במחיר הנ"ל. כמובן שאפשר להתחרט – אבל אז הצד המתחרט צריך לשלם פיצוי מתאים .

אז מתי כדאי לחתום ?

מומלץ לחתום על מסמך זיכרון דברים בעת קניית דירה, במידה והתנאים הבאים מתקיימים: אם אתם רוצים לקנות דירה שמוצעת במחיר מעולה, ואתם פוחדים שמישהו אחר יסכים לקחת אותה, אפשר לחתום על זיכרון דברים. מומלץ כמובן לעשות זאת אחרי שכבר בדקתם את הדירה וראיתם שאין בה ליקויים חמורים. בעקרון ברגע שאתם רואים שהדירה טובה ואמינה, ושבעל הדירה הוא אדם אמין והמחיר טוב – זה זמן מעולה לחתום על זיכרון דברים כדי שהיא לא תוצע לאדם אחר .

ומתי לא לחתום ?

כמובן שלא מומלץ תמיד לחתום על קניית דירה בעת קניית דירה. אם המחיר עוד נראה לכם גבוה – ראוי ורצוי להתמקח עליו ולא ישר לגשת לחתום. אם עוד לא ערכתם בדיקה מקיפה לבית זה גם יהיה מיותר לחתום על זיכרון דברים, שכן יתכן שבהמשך תגלו ליקויים אשר מורידים את ערך הדירה – אך אתם לא תוכלו לסגת .

פורסם בקטגוריה נדל"ן. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.