מס רכישה

מה הוא מס רכישה ועל פי מה נקבע גובהו ?

בבואנו לרכוש דירה חדשה, עלינו לשאת בהוצאות שונות לא מעטות. אחת ההוצאות הגדולות ביותר היא כמובן תשלום מס הרכישה על רכישת הדירה. על מה מדובר בעצם ? מס רכישה הוא מס אשר על כל הרוכש דירה לשלמו בהתאם לדירה שהוא רוכש. גובהו של מס רכישה הנו מדורג כאשר גובהו של כל דירוג נקבע על פי החוק ונע בין 0 ל- 5 אחוזים. שוויין של כל מדרגות המס על רכישת הדירה מתעדכן שלוש פעמים במהלך השנה .

מי זכאי להפחתה בתשלום מס רכישה ?

חוק מס רכישה אינו שווה בפני כולם, אלא יש הקלות. מי שזכאי להפחתה של תשלום מס רכישה הם אנשים בעלי מוגבלויות המוגדרים כנכים, בני משפחה שקולים, נפגעי פעולות האיבה ועולים בעלי תעודת עולה. גם מי שמקבל דירה במתנה ללא כסף זכאי להפחתה של שליש מתוך סך מס רכישה שעליו לשלם. העברת דירה בין בני הזוג שמתגוררים באותה הדירה פטורה מתשלום מס רכישה .

כיצד משלמים מס רכישה ?

שומת מס רכישה נשלחת לרוכש הדירה תוך 14 ימים מיום הצהרתו בדבר הרכישה למשרד מיסוי למקרקעין האזורי. חלה על הרוכש חובה לעשות זאת תוך 30 יום. התשלום של מס רכישה מתבצע בכל אחד מהבנקים באמצעות שובר תשלום שמפיק משרד מיסוי מקרקעין .

מחשבונים לחישוב מס רכישה

היום ניתן למצוא מגוון מחשבוני און ליין אשר נועדו לחישוב מס רכישה אותו תצטרכו לשלם. מחשבונים אלה קלים להפעלה, כאשר מטרתם היא לאפשר לרוכש הדירה לחשב באופן עצמאי את גובה מס הרכישה שיהיה עליו לשלם וזאת על מנת להגיש הצהרת תשלום מס רכישה עצמאית תוך 50 ימים מיום הרכישה. במידה והתשלום של מס רכישה מתבצע על ידי צד שמייצג את הרוכש ולא על ידי הרוכש עצמו, מומלץ לוודא כי תשלום המס נעשה בזמן על מנת להימנע מתשלום כנסות פיגורים המחויבים במקרה של עיכוב התשלום ויכולים להגיע עד לשיעור של 4% מגובה התשלום הדרוש .

פורסם בקטגוריה נדל"ן. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.