כתיבת קורות חיים

לא מעט אנשים מתעוררים לבוקר חדש ומגלים כי הם חייבים במציאת עבודה אחרת. לא פעם, נשארים אנשים אלו במקומות עבודה שאינם מתאימים להם , מפאת פחד להיוותר ללא מקום עבודה ומקור פרנסה כזה או אחר. אם כבר בוחרים לעזוב את מקום העבודה ולפרוץ אל דרך חדשה, יש כמה דברים שחשוב לדעת. מציאת עבודה חדשה היא תהליך מורכב ולעיתים אף ארוך, ודורש התנהלות נכונה וסבלנית על מנת שתוכלו להגיע אל משרה שאכן תהייה טובה עבורכם ותספק לכם הן פרנסה ראויה והן סיפוק רב .

השלב בראשון במציאת עבודה הוא ללא ספק ניסוח נכון של קורות חיים ובהמשך הפצת קורות חיים .

איך לנסח קורות חיים ?

הנושא הראשוני שיעלה, בעת כתיבת קורות חיים, יעסוק בפרטיכם האישיים הכוללים, ת.ז, תאריך לידה, מגורים, מצב משפחתי ודרך להתקשרות לרבות כתובת אימייל. השלב השני בניסוח קורות חיים, קשור בניסיון המקצועי-  עמודה זו, תעסוק ברובה, בניסיון העבר שלכם וניסיון ההווה בתחום התעסוקה. כך יוכל ללמוד עליכם המעסיק הפוטנציאלי ולתהות על קנקנכם מבחינת תעסוקה או ייעוד תעסוקתי בפועל. אם התנדבתם או הייתם בארצות שמעבר לים, זה המקום לספר על כך. זה תמיד עושה את הרושם המתאים .

קורות חיים , שירות צבאי ועוד

המשך ניסוח קורות החיים, יוביל אתכם לפירוט באשר לשירות צבאי או לאומי. פרטו מה עשיתם במסגרת הצבא או השירות והוסיפו המלצות, במידה ויש כאלה. בהמשך, תציינו את הידע שרכשתם במסגרת שפות. האם אתם שולטים בשפה ? אם כן באיזו רמה ? דברים רלוונטיים נוספים, מתייחסים לרישיון נהיגה וכד' .

קורות חיים ופרטים כלליים

תתפלאו לשמוע, פורמט הכתיבה לא פחות חשוב. סגנון הכתיבה וצורתה, ישפיעו ביותר על קבלת המשרה והרושם הראשוני במעמד הראיון. הבחירה להדגיש פרטים כאלה או אחרים, יקבעו בסופו של דבר, אם תתקבלו למקום העבודה או לא. קחו בחשבון, אדם המעיין במסמך קורות חיים שלכם, מעיין בו זמנית בעוד אלפי מסמכים דומים ולכן חשוב ביותר למשוך את תשומת ליבו למסמך הרלוונטי שלכם.

פורסם בקטגוריה מודעות דרושים. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.